Өткізгіш сымның ұштарындағы кернеу 200 В , ал тізбектегі ток күші 5 А болса , сым арқылы 3 минутта

қанша жылу бөлініп шығады?

Ответы на вопрос

Отвечает Васильковская Мария.

Q=IUt Закон Джоуля-Ленца

t=3*60=180s

Q=200*5*180=180000Dg=180kDg Ответ