Газ, який має температуру 306К, охолоджується на 32К. При цьому об'єм газу зменшується на 24л. Який

початковий об'єм даної маси газу? Тиск газу вважати сталим.

Ответы на вопрос

Отвечает Ослоповских Алёна.

Ответ:

PV=vRT, значит:

1)V1/V2=T1/T2=306:(306-32)=306:274

2)V1-V2=2.4

3)306х-274х=2.4

32х=2.4

х=2.4:32

х=0.075

4)306х=306*0.075=22.95дм3(22.95л)

Объяснение:

Отвечает Балахонова Настя.

Спочатку газ мав температуру Т1 = 306К, а при охолодженні Т2 = 32К.

У цієї задачі можна користуватися законом для ідеального газу:

p1V1/T1 = p2V2/T2

Якщо тиск газу сталий, тоді процес ізобарний, тобто p1=p2=const

Одже маємо:

p1V1/T1 = p1V2/T2

Розділимо всі частини рівняння на p1.

Вийде:

V1/T1 = V2/T2

Об'єм газу зменшується на 24 л, тобто V2 = V1 - 24.

Тоді V1/T1 = (V1 - 24)/T2

Виражаємо V1:

V1T2 = T1(V1 - 24)

V1T2 = T1V1 - 24T1

V1T2 - T1V1 = -24T1

V1(T2 - T1) = -24T1

V1 = -24T1/(T2 - T1)

Підставляємо числа. У цьому випадку об'єм можна не переводити у СІ.

V1 = -24*306/(32-306) = -7344/(-274) ≈ 27 л

Відповідь: 27 л