100 балів! Між пластинами плоского конденсатора введено металеву стрічку товщиною а = 1

см.Визначити ємність конденсатора, якщо відстань між його пластинами d = 2 см, площа кожної пластини S = 100 см2 .

Ответы на вопрос

Отвечает Вильданова Сабина.

По сути конденсатор превратили в два последовательно соединенных, причем сумма двух зазоров равна d - a = 1см

По формуле для емкости последовательно соединенных конденсаторов

\displaystyle C^{-1} = C_{1}^{-1}+C_{2}^{-1} = \frac{d_1}{\varepsilon_0 S}+\frac{d_2}{\varepsilon_0 S} = \frac{d-a}{\varepsilon_0 S}\\\\C = \frac{\varepsilon_0 S}{d-a} \approx 8.85\cdot 10^{-12}

8.85 пикофарад