Повітряну кулю об'ємом 100м3 наповнили воднем. Маса оболонки кулі = 10 кг. Вантаж якої маси може

підняти ця куля?

Ответы на вопрос

Отвечает Потапова Ирина.

Р=Fapx-Fтяж => mвант*g=pпов*g*Vк-mк*g => mвант=pпов*g*Vк-mк*g/g=g(pпов*Vк-mк)/g=pпов*Vк-mк=

pпов*Vк-(mобол+mводню) =pпов*Vк-(mобол+рводню*Vпустоти)=pпов*Vк-(mобол+рводню*(mповноii кулi-mобол/pрез))=pпов*Vк-

(mобол+рводню*(ррез*Vк-mобол/pрез))=1,29*100-(10+0,09*(920*100-10/920))=129-(10+0,09*(92000-10/920))=

129-(10+0,09*(91990/920))=

129-(10+0,09*99,99)=129-(10+9)=129-19≈110 кг.

Вiдповiдь: 110 кг.