Автомобіль пройшов 120 км. Двигун автомобіля розвивав середню потужність 40 кВт і витратив 21 л

бензину. З якою середньою швидкістю рухався автомобіль, якщо ККД його двигуна становить 40%? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шабалина Александра.

Ответ:

Дано:

S = 120 км = 120 000 м

N = 40 кВт = 40*10³ Вт

V = 21 л = 21*10⁻³ м³

КПД = 30% или 0,3

___________________

vср - ?

1)

Масса бензина:

m = ρ*V = 700*21*10⁻³ = 14,7 кг

2)

Сжигаем бензин:

Q₁ = q*m = 46,2*10⁶*14,7 ≈ 6,8*10⁸ Дж

3)

КПД = N*t/Q

Отсюда время:

t = Q*КПД / N = 6,8*10⁸*0,3 / 40*10³ = 5 100 c или 1,42 часа

4)

Скорость:

vcp = 120 000 / 5100 = 23,5 м/с или ≈ 85 км/ч