у воду за температури 40 впустили 100 г пари температура якої 100° теплова рівновага настала за

температури 90°. Якою була маса холодної води?​

Ответы на вопрос

Отвечает Хованский Юрий.

Відповідь:

Дано:

m1=1  кг

t1=40°C

t2=100°C

t3=90°C

Знайти:  m2

Запишемо рівняння теплового балансу.

Cm1(t3−t1)=m2λ+Cm2(t2−t3)                 (1)

де  C,m1,t3,t1,m2,λ,t2  - відповідно питома теплоємність води, маса води, кінцева температура води, початкова температура води, маса пари, питома теплота конденсації води (те ж саме, що питома теплота пароутворення води), початкова температура пари.

Cm1(t3−t1)=m2(λ+C(t2−t3))                 (2)

m2=Cm1(t3−t1)λ+C(t2−t3)                  (3)

m2=4200∗1∗(90−40)2,4∗106+4200∗(100−90)≈0,086   кг

Відповідь:  86 грамів.