При зважуванні тіла у повітрі динамометр показує 4 Н, а у воді 2,5 Н. Визначте густину тіла.


Ответы на вопрос

Отвечает Оганян Михаил.
P(вода) = m * g - F(вода),

За формулою для обчислення густини тіла:

ρ = m / V,

де ρ - густина тіла, V - об'єм тіла.

Об'єм тіла, який витісняється у воді, дорівнює об'єму витісненої ним рідини. Таким чином, можемо записати:

V = F(повітря) / ρ(повітря) = F(вода) / ρ(вода),

де ρ(повітря) - густина повітря, ρ(вода) - густина води.

Підставляємо значення:

4 / ρ(повітря) = 2.5 / ρ(вода),

ρ(тіла) = m / V = m * ρ(вода) * 4 / 2.5.

Залишається знайти масу тіла. Віднімаємо від ваги тіла у повітрі вагу тіла у воді:

m * g - F(вода) = 4 - 2.5 = 1.5 Н,

m = 1.5 / g = 1.5 / 9.81 ≈ 0.153 кг.

Підставляємо значення маси у формулу для густини:

ρ(тіла) = 0.153 * 1000 * 4 / 2.5 ≈ 245 кг/м³.

Отже