СРОЧНО!! Який ККД має зарядний пристрій для підзарядки акумулятора, якщо опір акумулятора 20 мОм,

сила струму в мережі 10 А, напруга на клемах зарядного пристрою 12 В. Яка кількість теплоти щосекунди виділяється в акумуляторі?

Ответы на вопрос

Отвечает Зодбоева Цэригма.

Ответ:

Q = (10 А)^2 * 20 мОм * t ≈ 2 * t (в Дж/сек).

Объяснения:
Для визначення ККД (коефіцієнт корисної дії) зарядного пристрою, потрібно спочатку визначити потужність, яку надає зарядний пристрій для підзарядки акумулятора, а також потужність, яка втрачається в процесі зарядки акумулятора.

Потужність, яку надає зарядний пристрій, можна визначити за допомогою формули:

P = V * I,

де P - потужність (в Вт),

V - напруга (в В),

I - сила струму (в А).

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

P = 12 В * 10 А = 120 Вт.

Для визначення потужності, яка витрачається на зарядку акумулятора, можна використати формулу:

P = I^2 * R,

де P - потужність (в Вт),

I - сила струму (в А),

R - опір (в Ом).

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

P = (10 А)^2 * 20 мОм = 2 Вт.

Тоді ККД зарядного пристрою можна визначити за формулою:

η = P(корисна) / P(вхідна),

де η - коефіцієнт корисної дії,

P(корисна) - потужність, що використовується для зарядки акумулятора (2 Вт),

P(вхідна) - потужність, що надається зарядним пристроєм (120 Вт).

Підставляючи значення, отримуємо:

η = 2 Вт / 120 Вт ≈ 0.017 ≈ 1.7%.

Щоб визначити кількість теплоти, яка виділяється в акумуляторі, можна використати формулу:

Q = I^2 * R * t,

де Q - кількість теплоти (в Дж),

t - час зарядки (в секундах).

Підставляючи відповідні значення, отримуємо:

Q = (10 А)^2 * 20 мОм * t ≈ 2 * t (в Дж/сек).

Таким чином, кі