ПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!!! У МЕНЕ КОНТРОЛЬНА М’яч кинули з поверхні землі вертикально вгору з

початковою швидкістю 20 м/с. Визначте: швидкість руху та переміщення м’яча через 2 с після початку руху. g=10 м/с2. А) 10 м/c; 10м Б) 0 м/c; 20 м. В) 0 м/c; 10 м. Г) 20 м/c; 0 м.

Ответы на вопрос

Отвечает Власенко Анастасия.

Відповідь: б) 0 м/c; 20 м.

Пояснення: Задачу розв'язуємо за допомогою формул руху тіла зі сталою прискоренням:

v = v0 - gt, де v - швидкість тіла в певний момент часу, v0 - початкова швидкість тіла, g - прискорення вільного падіння, t - час руху тіла.

S = v0t - (gt^2)/2, де S - переміщення тіла за час t.

У нашій задачі:

v0 = 20 м/с (так як м'яч кинули вертикально вгору з початковою швидкістю)

t = 2 с

g = 10 м/с^2

Знайдемо швидкість руху м'яча через 2 секунди після початку руху:

v = v0 - gt

v = 20 - 10*2 = 0 (м/с)

Отже, швидкість руху м'яча через 2 секунди після початку руху дорівнює 0 м/с.

Знайдемо переміщення м'яча за 2 секунди:

S = v0t - (gt^2)/2

S = 202 - (102^2)/2 = 20 (м)

Отже, переміщення м'яча за 2 секунди дорівнює 20 м.