Знайдіть масу важка 2, якщо важок 1- це 500 г, площа малого коліна - 20 см2, великого - 0,2 м2.


Ответы на вопрос

Отвечает Киселев Михаил.

Відповідь:

≈ 5 097 кг

Пояснення:

На початку потрібно знайти тиск, який створює важок 1 на поверхню під ним. Це можна зробити за формулою:

p = F / A,

де p - тиск, F - сила, яку створює важок 1, A - площа поверхні, на яку він діє.

Площу поверхні малого коліна можна перевести в метри: 20 см2 = 0,002 м2.

Тоді тиск, який створює важок 1 на поверхню під ним, дорівнює:

p = 500 г / 0,002 м^2 = 250 000 Па.

Також, знайдемо силу, яку створює важок 2 на поверхню під ним, за допомогою тиску:

F = p * A,

де A - площа поверхні великого коліна.

Площу поверхні великого коліна вже вказано у задачі: A = 0,2 м^2.

Тоді сила, яку створює важок 2 на поверхню під ним, дорівнює:

F = 250 000 Па * 0,2 м^2 = 50 000 Н.

Нарешті, маса важка 2 може бути знайдена зі співвідношення між силою, масою та прискоренням:

F = m * g,

де m - маса важка, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,81 м/с^2).

Тоді маса важка 2 дорівнює:

m = F / g = 50 000 Н / 9,81 м/с^2 ≈ 5 097 кг.

Отже, маса важка 2 становить близько 5,097 кг.