СРОЧНО!! Визначте напругу на кінцях ніхромового дроту провідника завдовжки 10м із площею

поперечного перерізу 2 мм2, якщо сила струму в провіднику 2А. Питомий опір ніхрому 1,1 Ом*мм2/м

Ответы на вопрос

Отвечает Баранов Максим.

Напруга на кінцях провідника може бути визначена за допомогою закону Ома:

V = I*R,

де V - напруга, I - сила струму, а R - опір провідника.

Опір провідника можна визначити за формулою:

R = (ρ*L)/A,

де ρ - специфічний опір матеріалу провідника, L - довжина провідника, а A - площа поперечного перерізу провідника.

За таблицями фізичних величин, специфічний опір ніхрому при кімнатній температурі становить близько 1.1 x 10^-6 Ом * м. Тоді опір провідника можна обчислити наступним чином:

R = (1.1 x 10^-6 Ом * м * 10 м) / 2 мм^2 = 5.5 Ом

Отже, за законом Ома, напруга на кінцях провідника буде:

V = 2 А * 5.5 Ом = 11 В