Брусок масою 3 кг рухається рівномірно по дошці під дією пружини уздовж горизонталі. Вищначити

видовження пружини, якщо її жорсткість 150 Н/м, а коефіцієнт третя під час руху бруска становить 0,5. допоможіть будь ласка!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Бабаева Виктория.

За другим законом Ньютона, сила, яка діє на брусок, дорівнює силі пружності, яку створює пружина:

F = k * x,

де F - сила пружності, k - жорсткість пружини, x - видовження пружини.

Так як брусок рухається рівномірно, то сила тертя, яка діє на нього, компенсується силою пружності. Тобто:

Fтр = Fпр,

де Fтр - сила тертя, або сила опору, Fпр - сила пружності.

Звідси отримуємо:

k * x = Fтр = μ * m * g,

де μ - коефіцієнт тертя, m - маса бруска, g - прискорення вільного падіння.

Підставимо вирази:

150 * x = 0.5 * 3 * 9.81,

x = 0.098 метра.

Тому, видовження пружини дорівнює 0.098 метра.