Знайдіть радіус капіляра, в якому вода піднялась на 3,6 мм. Вважати, що густина води 1000 кг/куб.м,

прискорення вільного падіння 10 Н/кг, коефіцієнт поверхневого натягу 72 мН/м.

Ответы на вопрос

Отвечает Мурзина Ксения.

Дано:

h = 3,6/10³ м

ρ = 10³ кг/м³

g = 10 м/с²

σ = 72/10³ Н/м

Решение:

H

h = 2σ/ρgR

R = 2σ/ρgh (подставляем значения и решаем)

R = 1/250 = 0,004 = 4/10³ = 4 мм

Ответ:

Радиус капиллярной трубки равен 4 мм