Судно, занурене у прісну воду до ватерлінії, витісняє воду обємом 20000 м 3 . Вага судна без

вантажу 60 МН. Чому дорівнює маса вантажу? з дано чтоб было как задача если можно то в тетрадки и потом сфотогрофировать

Ответы на вопрос

Отвечает Холкин Руслан.

Ответ:

Маса вантажу може бути визначена з рівняння Архімеда:

F_B = F_G

де F_B - сила виштовхування, яка дорівнює вазі води, яку витісняє судно; F_G - сила тяжіння, яка дорівнює вазі судна з вантажем.

Судно витісняє воду об'ємом 20000 м³, тому F_B = ρVg, де ρ - густина води (1000 кг/м³), V - об'єм води, який витісняє судно, g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с²):

F_B = 1000 кг/м³ × 20000 м³ × 9,8 м/с² = 1,96 ⋅ 10⁹ Н

Сила тяжіння дорівнює вазі судна з вантажем, тобто:

F_G = m_Gg + F_0,

де m_G - маса вантажу, F_0 - сила тяжіння судна без вантажу (60 МН), g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с²).

Отже, m_G = (F_B - F_0) / g = (1,96 ⋅ 10⁹ Н - 60 ⋅ 10⁶ Н) / 9,8 м/с² = 195,92 т.

Таким чином, маса вантажу дорівнює близько 195,92 тонн.

Объяснение: