13. Na płaski dach długości 20 m i szerokoś- ci 10 m wypadł śnieg. Grubość warstwy wynosi 30 mm.

Gęstość śniegu wynosi 0,2 g/cm³. Jaka jest masa tego śniegu? iologo: stalowi czy tam

Ответы на вопрос

Отвечает Разумовская Анна.

Ответ: UWU

Объяснение:

m=pV

V=abc

a=20 m= 2000 cm

b=10 m= 1000 cm

c=30 mm= 0,03 cm

p=0,2 g/cm³

V=2000*1000*0,03=60000 cm³

m=0,2*60000=12000 g=12 kq

m=12 kq