ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА СРОЧНО Тіло масою 10 кг опромінюють нейтронами. Знайдіть еквівалентну дозу

йонізуючого випромінювання, якщо його енергія, передана тілу, становить 30мДж, вважайте, що коефіцієнт якості нейтроного випромінювання дорівнює 5.

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Ника.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі використовується формула еквівалентної дози йонізуючого випромінювання:

H = Q × D,

де Q - коефіцієнт якості випромінювання, D - поглинута доза випромінювання.

У нашій задачі ми знаємо:

маса тіла m = 10 кг

поглинута доза випромінювання D = 30 мДж

коефіцієнт якості випромінювання для нейтронів Q = 5

Тоді, еквівалентна доза йонізуючого випромінювання буде:

H = Q × D = 5 × 30 мДж = 150 мЗв.

Отже, еквівалентна доза йонізуючого випромінювання становить 150 мЗв.

Объяснение:

Отвечает Велизаров Венцеслав.

Ответ: 150 мДж

Объяснение:

Для знаходження еквівалентної дози йонізуючого випромінювання необхідно помножити енергію, передану тілу, на коефіцієнт якості випромінювання та на коефіцієнт поглинання, який відображає, наскільки ефективно тіло поглинає випромінювання.

Еквівалентна доза йонізуючого випромінювання вираховується за формулою:

H = Q × D,

де:

H - еквівалентна доза;

Q - коефіцієнт якості випромінювання;

D - експозиція;

Коефіцієнт поглинання будемо вважати рівним 1, оскільки в умовах задачі нічого не сказано про середовище, в якому знаходиться тіло.

Отже, еквівалентна доза дорівнює:

H = 5 × 30 мДж = 150 мДж.

Відповідь: 150 мДж.