запишіть рівняння реакції трьох а-розпадів 228 90 Th. Визначіть в Кл заряд ядра, яке буде

утворюватися в результаті цих трьох а-розпадів. (заряд протона 1,6*10-19Кл)

Ответы на вопрос

Отвечает Дунай Денис.

Рівняння трьох а-розпадів 228 90 Th може бути записано наступним чином:

228 90 Th → 224 88 Ra + 4 2 He

224 88 Ra → 220 86 Rn + 4 2 He

220 86 Rn → 216 84 Po + 4 2 He

У результаті трьох а-розпадів утворюється ядро 216 84 Po. Для визначення заряду ядра, яке утвориться в результаті цих розпадів, необхідно визначити загальну кількість протонів та електронів, що беруть участь у реакції.

Початкове ядро має 90 протонів, тому має заряд 90 * 1,6 * 10^(-19) Кл = 1,44 * 10^(-17) Кл.

У кожному з трьох а-розпадів відбувається викидання ядра гелію, яке має 2 протони та 2 нейтрони, тому загальна кількість протонів зменшується на 6. Отже, у ядрі 216 84 Po маємо 84 протони, а заряд його ядра дорівнює 84 * 1,6 * 10^(-19) Кл = 1,34 * 10^(-17) Кл.