В балоні міститься газ при температурі t = –73 ˚С. Концентрація молекул газу n=5·1023 м -3 .

Визначити тиск р газу. Стала Больцмана k = 1,38·10-23 Дж/К.​

Ответы на вопрос

Отвечает Алисейко Полина.

Ответ:

Объяснение:

ля розв'язання задачі використаємо рівняння ідеального газу:

pV = nRT

де p - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість молекул газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу.

У нас дані про температуру та концентрацію молекул газу, а об'єм газу нам не відомий. Однак, з іншого рівняння ідеального газу можна отримати вираз для об'єму:

V = (NkT) / p

де N - кількість молекул газу, k - стала Больцмана.

Підставимо значення виразу для об'єму у рівняння ідеального газу:

p * (NkT) / p = nRT

p = nRT / (NkT) = (5·10^23 м^-3) * (1,38·10^-23 Дж/К) * (200 К) / (1 моль) = 138 Па.

Отже, тиск газу становить 138 Па.