Яка довжина провідника з латуні(ρ=0,071 Ом·мм²/м) , якщо діаметр перерізу провідника 0,2 мм,

напруга на його кінцях 150 В, а сила струму в ділянці 3 А?​

Ответы на вопрос

Отвечает Лутфрахманов Дамир.

Для розв'язання цієї задачі нам знадобиться закон Ома, який говорить, що струм, що протікає через провідник, прямопропорційний до напруги на його кінцях та обернено пропорційний до його опору: I = V/R, де I - сила струму, V - напруга, R - опір провідника.

Діаметр провідника - 0,2 мм, що означає, що його радіус дорівнює 0,1 мм = 0,0001 м.

Площа перерізу провідника S = πr^2 = 3,14 * (0,0001 м)^2 = 3,14 * 10^(-8) м^2.

Опір провідника можна обчислити за формулою: R = ρ * L / S, де ρ - опірність матеріалу, L - довжина провідника.

Замінюючи дані у формулі, отримуємо: L = R * S / ρ = (150 В / 3 А) * (3,14 * 10^(-8) м^2) / 0,071 Ом·мм²/м = 6,62 метра (заокругливши до двох значущих цифр після коми).

Отже, довжина провідника з латуні при заданих умовах дорівнює близько 6,62 метра.