Визначити середню квадратичну швидкість молекул газу, густина якого при тиску 0,5*10^5 Н/м²

становить 4,1*10^-2 кг/м³. ДАНО И РЕШЕНИЕ ПОЖАЛУЙСТА СТРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Шайхеева Маша.

Ответ:

1913  м/с

Объяснение:

Дано:

p =0,5*10⁵Па;

ρ = 4,1·10⁻² кг/м³ = 0,041 кг/м³

υ кв - ?

Основне рівняння МКТ: p = (1/3)·n·m₀·υкв²; n = N/V; Маса молекули:

m₀ = m/V; Густина: ρ = m / V ⇒

p = (1/3)·n·m₀· υкв² = (1/3)·(N/V)·(m/N)·υкв² =(1/3)·(m/V)·υкв² = ρ·υкв²/3

p = ρ·υкв²/3;                

υкв = √ (3·p / ρ) = √ (3·0,5·10⁵ / 0,041 ) ≈ 1913  м/с