181. Перед стартом об'єм газу в аеростаті нормальних при умовах складав 4000 м². Визначте об'єм

аеростата на висоті, де атмосферний тиск дорівнює 0,5-10 Па, а температура -17°C​

Ответы на вопрос

Отвечает Вирозёров Саша.

Ответ:

близько 8,0 м³

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі можна скористатися законом Бойля-Маріотта, який стверджує, що при сталій температурі об'єм газу, знаходиться у зв'язку з тиском у такий спосіб:

P₁V₁ = P₂V₂

де P₁ та V₁ - тиск і об'єм газу на початку, P₂ та V₂ - тиск і об'єм газу в кінці.

Оскільки об'єм газу на початку (V₁) дорівнює 4000 м², температура газу залишається постійною, і потрібно знайти об'єм газу на висоті, де тиск дорівнює 0,5-10 Па, можна записати:

4000 м² * 1 атм = P₂ * V₂

де 1 атм - тиск на початку, а тиск на висоті, де потрібно знайти об'єм, виражений в паскалях, дорівнює 0,5-10 Па. Отже:

P₂ = 0.5-10 Па

4000 м² * 1 атм = (0.5-10 Па) * V₂

V₂ = (4000 м² * 1 атм) / (0.5-10 Па) ≈ 8.0 м³

Отже, об'єм аеростата на висоті, де атмосферний тиск дорівнює 0,5-10 Па, а температура -17°C, складає близько 8,0 м³.