Скільки електричної енергії за добу виробляє атомна електростанція, якщо за цей час в її реакторах

спалюється 2,5 кг Урану-235,а ККД електростанції становить 30 %? (РОЗВ'ЯЗАННЯМ ТА ДАНО!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Дудникова Анастасия.

Дано:

t=1 доба=1*24*3600 с.

Коефіцієнт корисної дії - n=30%=0,3

m=2,5 кг

Енергія, яка виділяється внаслідок поділу одного атому Урану,  - Ео=3,2.10**-11 Дж.

Маса ядра Урану mo=3,9*10 **– 25 кг.

________________________________________________

Знайти Екор.-?

(* - знак множення, ** - до ступеня)

Кількість ядер в урановому паливі, яке спалили в рекаторах за добу:

            N= m/mo=2,5 / 3,9*10 – 25 = 0,64 * 10 ** 25

За добу реактори виробляють  енергії:

           Еповна = Ео*N *t= 3,2*10⁻¹¹ * 0,64*10**25   *   1*24*3600 = 176 * 10**17 (в сімнадцатій ступені)  Дж


Вирахуємо, скільки енергії втрачається за рахунок коефіцієнту корисної дії:

            Коефіцієнт корисної дії - n=Екор. / Е пов.

Тоді Екор.=n * Е пов. = 0.3  *  176 * 10**17 = 58 *10**17 Дж= 580 * 10 **5 ТДж

Відповідь: за добу електростанція виробляє 580 * 10 **5 ТДж енергії.