За температури 27 градусів тиск розрідженого повітря в мініатюрній рентгенівській трубці становить

25мПа. визначте об'єм трубки яузо і ній міститься 30×10¹² молекул.​

Ответы на вопрос

Отвечает Лысова Вика.

Для вирішення цієї задачі ми можемо скористатися ідеальним газовим законом:

pV = nRT

де p - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість молекул газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу у кельвінах.

Ми знаємо значення тиску і температури газу, а також кількість молекул. Завдання полягає у визначенні об'єму трубки, тому ми можемо переписати формулу як:

V = nRT / p

Переведемо температуру в кельвіни:

T = 27 + 273 = 300 К

Значення універсальної газової сталої R дорівнює 8,314 Дж/(моль·К).

Тепер можемо підставити відомі значення:

V = (30×10¹²) * (8,314) * (300) / (25×10⁶) ≈ 3,58×10⁻⁹ м³

Отже, об'єм трубки дорівнює близько 3,58 нанометрів кубічних.