Дифракційна решітка, що має 100 штрихів на 1 мм, віддалена від екрана на 1,8 м. На якій відстані

від центральної щілини перебуває перший максимум освітленості, якщо на решітку падає монохроматичне світло довжиною хвилі 410 нм?

Ответы на вопрос

Отвечает Валиуллин Эмиль.

Ответ:

Для знаходження відстані між сусідніми максимумами використовується формула:

dsin(θ) = mλ,

де d - крок решітки (в метрах), θ - кут нахилу промені відносно нормалі до решітки, m - номер максимуму, λ - довжина хвилі світла (в метрах).

Так як в задачі наведені дані в сантиметрах, необхідно перевести крок решітки d з міліметрів в метри:

d = 1 мм / 100 = 0.01 м.

При цьому відомо, що між центральним максимумом (m=0) та першим бічним максимумом (m=1) знаходиться різниця у куті нахилу, яка дорівнює:

sin(θ) = λ/d.

Тоді кут нахилу для першого максимуму буде:

sin(θ) = λ/d = 410 нм / 0.01 м = 0.041,

θ = arcsin(0.041) = 2.36°.

Для знаходження відстані L між центральним максимумом та першим бічним максимумом використовується формула:

L = mdsin(θ) / (m+1),

де m=1, оскільки шукаємо відстань до першого бічного максимуму:

L = 1*0.01 м * sin(2.36°) / (1+1) = 0.0002 м = 0.2 см.

Отже, перший максимум освітленості від центральної щілини знаходиться на відстані 0.2 см від неї.

Объяснение: