Срочно!! Лампа з опором 8 Ом підключена послідовно з резистором опором 12 Ом до джерела струму з

ЕРС 220 В. З’єднувальні дроти з міді довжиною 10 м, площею поперечного перерізу 20 мм2 . Визначте силу струму в колі, якщо внутрішній опір джерела струму втричі менший за опір з’єднувальних дротів. ρ=1,68·10-8 Ом·м.

Ответы на вопрос

Отвечает Маслий Владислав.

Знайдемо спочатку опір з’єднувальних дротів:

R = ρl / А = 1,68 * 10^-8 Ом * м * 10м / 20 * 10^-6 м^2 = 8,4 Ом

Оскільки внутрішній опір джерела струму втричі менший за опір з’єднувальних дротів, то можна знехтувати внутрішнім опором джерела струму при розрахунку сили струму в колі. Отже, загальний опір кола дорівнює сумі опору лампи і резистора, тобто

Rзаг = R1 + R2 = 8 Ом + 12 Ом = 20 Ом

Закон Ома для кола з опором описує відношення між силою струму I та напругою U:

U = IR

Напруга джерела струму U_0 дорівнює сумі напруг, що втрачаються на опорах:

U_0 = IRзаг

Звідси

I = U_0 / Rзаг = 220 В / 20 Ом = 11 А

Отже, сила струму в колі дорівнює 11 А.