На двох лампочках написано "220 В, 75 Вт" і "220 В, 25 Вт" . Яка потужність струму в кожній з

лампочок при послідовному включенні, якщо напруга в мережі 220 В.

Ответы на вопрос

Отвечает Галкина Анна.

Потужність струму в кожній з лампочок можна знайти, використовуючи формулу P = VI, де P - потужність, V - напруга і I - сила струму.

Для обчислення сили струму в кожній лампочці, потрібно спочатку обчислити опір кожної лампочки. Використовуючи закон Ома, опір можна знайти за формулою R = V / I, де V - напруга, а I - сила струму.

Отже, опір першої лампочки дорівнює R1 = V / I1 = 220 / (75/1000) = 2933,3 Ом, а опір другої лампочки дорівнює R2 = V / I2 = 220 / (25/1000) = 8800 Ом.

При послідовному включенні двох лампочок опір кожної лампочки додається до загального опору кола, тому загальний опір кола становить R = R1 + R2 = 2933,3 + 8800 = 11733,3 Ом.

Тоді, використовуючи формулу I = V / R, сила струму в кожній лампочці становитиме:

для першої лампочки: I1 = V / R1 = 220 / 2933,3 = 0,075 Або 75 мА;

для другої лампочки: I2 = V / R2 = 220 / 8800 = 0,025 Або 25 мА.

Таким чином, сила струму в першій лампочці буде 75 мА, а в другій лампочці - 25 мА, коли дві лампочки підключені в коло послідовно.