Визначте роботу газу при сталому тиску 0,1 Гпа, якщо обʼєм збільшився від 12л до 16л.


Ответы на вопрос

Отвечает Мамонтов Егор.

Ответ:

Умова задачі описує процес, що відбувся при сталому тиску, тому використаємо формулу для роботи газу при сталому тиску:

W = PΔV,

де W - робота газу, P - сталий тиск і ΔV - зміна обʼєму.

Виразимо дані у ОСІ:

P = 0.1 Гпа = 10^4 Па;

ΔV = V2 - V1 = 16 л - 12 л = 4 л = 4 × 10^-3 м^3.

Підставляємо значення у формулу:

W = 10^4 Па × 4 × 10^-3 м^3 ≈ 40 Дж.

Відповідь: робота газу при сталому тиску 0,1 Гпа, якщо обʼєм збільшився від 12 л до 16 л, становить приблизно 40 Дж.

Объяснение: