В непрозрачном экране сделано круглое отверстие диаметром 1мм. Экран освещается параллельным пучком

света с длиной волны λ = 0,5 мкм, падающим по нормали к плоскости экрана. На каком расстоянии от экрана должна находиться точка наблюдения, чтобы в отверстии помещалась: 1) одна зона Френеля; 2) две зоны Френеля?

Ответы на вопрос

Отвечает Баймолдин Ерасыл.

Ответ:

r = (n * λ * D) / a

де r - відстань від екрана до точки наблюдення, n - порядок зони Френеля, λ - довжина хвилі світла, D - відстань від джерела світла до екрана та a - діаметр отвору.

Щоб у круглому отворі була одна зона Френеля, потрібно, щоб радіус кругової зони Френеля дорівнював діаметру отвору:

r = λ * D / a = 0.510^-6 м * D / 0.001 м ≈ 510^-4 м

Отже, точка наблюдення повинна знаходитися на відстані близько 5*10^-4 м від екрана.

Щоб у круглому отворі були дві зони Френеля, то радіус першої зони повинен дорівнювати діаметру отвору, а радіус другої зони повинен бути дорівнювати 3/2 діаметру отвору:

r = (3/2) * λ * D / a = (3/2) * 0.510^-6 м * D / 0.001 м ≈ 7.510^-4 м

Отже, точка наблюдення повинна знаходитися на відстані близько 7.5*10^-4 м від екрана.