Хокейна шайба масою 160 г, що летить зі швидкістю 20 м/с. влетіла у ворота і ударила в сітку, яка

при цьому прогнулася на 6,4 см: Яка максимальна сила, з якою шайба подіяла на сітку? Вважати, що сила пружност сітки зміноється в залежності від її прогину за законом Гука.

Ответы на вопрос

Отвечает Зубков Андрей.

Ответ:

Закон Гука визначає залежність сили пружності від прогину сітки:

F = kx,

де F - сила пружності, k - коефіцієнт жорсткості сітки, x - прогин сітки.

Максимальна сила, з якою шайба подіяла на сітку, відбулася в момент зупинки шайби, коли вся її кінетична енергія перетворилася на потенціальну енергію пружності сітки:

mv^2/2 = kx^2/2,

де m - маса шайби, v - її швидкість.

Отже, максимальна сила пружності сітки дорівнює:

F = kx = mv^2/2x = (0,16 кг) * (20 м/с)^2 / (2 * 0,064 м) ≈ 500 Н.

Отвечает Тимошенко София.

Ответ:

Згідно із законом збереження імпульсу загальний імпульс системи “шайба-сітка” до взаємодії дорівнює нулю. Після взаємодії імпульс шайби дорівнює імпульсу сітки. Імпульс шайби можна обчислити за формулою p = m * v, де m - маса шайби, а v - її швидкість. Імпульс сітки можна обчислити за формулою p = k * x, де k - коефіцієнт жорсткості сітки (закон Гука), а x - прогин сітки. Максимальна сила, з якою шайба подіяла на сітку дорівнює F = k * x.

За даними задачі маса шайби m = 160 г = 0.16 кг, її швидкість v = 20 м/с. Прогин сітки x = 6.4 см = 0.064 м. Коефіцієнт жорсткості сітки k можна обчислити за формулою k = F / x.

Тоді імпульс шайби дорівнює p1 = m * v = 0.16 кг * 20 м/с = 3.2 Нс. Імпульс сітки дорівнює p2 = p1 = 3.2 Нс. Коефіцієнт жорсткості сітки k можна обчислити за формулою k = F / x. F = k * x = p2 / x = (3.2 Н*с) / (0.064 м) ≈ 50 Н.

Таким чином, максимальна сила, з якою шайба подіяла на сітку дорівнює 50 Н.

Объяснение: