Помогите срочно пж, дам 30 балов! У воду об'ємом 800 мл, температура якої дорівнює 75°C, кидають

шматок льоду за 0°С. Обчисліть масу льоду, якщо весь лід розтанув.​

Ответы на вопрос

Отвечает Маркедантова Ангелина.

Ответ:

m = 75,1 г

Объяснение:

Енергія, яку віддає лід при таненні, повинна дорівнювати енергії, яку поглине вода для підігріву до кінцевої температури.

Спочатку визначимо кількість тепла, яку поглине вода для підігріву з температури 75°C до точки плавлення льоду 0°C. Для цього скористаємось специфічною теплоємністю води: Q = c * m * ΔT,

де Q - кількість тепла, c - специфічна теплоємність, m - маса, ΔT - зміна температури.

Знаходимо:

Q = c * m * ΔT = 4.18 Дж/(г*°C) * 800 г * (0°C - 75°C) = -25,080

Знак мінус означає, що вода віддає цю кількість тепла, тому що її температура знижується.

Тепер визначимо кількість тепла, яку поглине лід для танення. Для цього скористаємось теплоємністю плавлення льоду: Q = L * m, де L - теплоємність плавлення льоду, m - маса льоду. Знаходимо:

Q = L * m = 334 Дж/г * m

Закон збереження енергії вимагає, щоб ці дві кількості тепла були рівні одна одній:

25,080 = 334 * m

m = 75,1 г

Отже, маса льоду, який треба додати до води, дорівнює 75,1 г.