На кінцях важіля діють сили 240 і 40 Н плече більшої сили 6 см. Яке плече меншої сили


Ответы на вопрос

Отвечает Сальманович Елизавета.

Відповідь:

0.36 метри

Пояснення:

Для визначення плеча меншої сили можемо скористатись правилом моментів сил. Згідно цього правила, момент сили дорівнює добутку сили на плече.

Момент сили більшої сили = Сила більшої сили * Плече більшої сили

Момент сили меншої сили = Сила меншої сили * Плече меншої сили

За умовою задачі маємо:

Момент сили більшої сили = 240 Н * 6 см

Момент сили меншої сили = 40 Н * Плече меншої сили

Оскільки момент сили більшої і меншої сил рівні (так як важіль перебуває у рівновазі), можемо записати рівність:

240 Н * 6 см = 40 Н * Плече меншої сили

Тепер розпишемо одиниці:

240 Н * 6 см = 40 Н * Плече меншої сили

Поміняємо см на метри, знаючи що 1 м = 100 см:

240 Н * 0.06 м = 40 Н * Плече меншої сили

Зведемо до простішого вигляду:

14.4 Нм = 40 Н * Плече меншої сили

Поділимо обидві частини на 40 Н:

0.36 м = Плече меншої сили

Отже, плече меншої сили становить 0.36 метри.