Автомобіль, що рухався зі швидкість 54км/год, зупинився за 3 с. Знайдіть проекцію прискорення

автомобіля і довжину гальмівного шляху, вважаючи прискорення сталим.

Ответы на вопрос

Отвечает Юсупов Акмал.

Проекція прискорення автомобіля може бути обчислена за допомогою формули:

a = (v - u) / t,

де a - прискорення, v - кінцева швидкість, u - початкова швидкість і t - час.

У цьому випадку, початкова швидкість (u) дорівнює 54 км/год, кінцева швидкість (v) дорівнює 0 км/год (оскільки автомобіль зупинився) і час (t) становить 3 секунди.

Початкову швидкість (u) слід перевести в метри на секунду (м/с), враховуючи, що 1 км/год = 0,2778 м/с:

u = 54 км/год * 0,2778 м/с = 15 м/с.

Тепер, підставляючи відомі значення до формули, отримаємо:

a = (0 - 15) м/с / 3 с = -15 м/с².

Отримали прискорення -15 м/с². Знак "-" вказує на те, що прискорення спрямоване проти напряму руху.

Довжина гальмівного шляху (s) може бути обчислена за допомогою формули:

s = (u * t) + (0.5 * a * t²),

де s - довжина гальмівного шляху, u - початкова швидкість, t - час і a - прискорення.

Підставляючи відомі значення:

s = (15 м/с * 3 с) + (0.5 * -15 м/с² * (3 с)²) = 45 м + (-22,5 м) = 22,5 м.

Отже, довжина гальмівного шляху становить 22,5 метрів. Знак "-" вказує на те, що гальмування призводить до скорочення відстані.