Допоможіть будь ласка!!! Радіус четвертого світлого кільця Ньютона у відбитому світлі (λ=550 нм)

дорівнює 1,4 мм. Визначити оптичну силу плоско-випуклої лінзи, яка використовувалась в установці для створення кілець Ньютона. Показник заломлення скала лінзи 1,5.

Ответы на вопрос

Отвечает Жалковский Родион.

Объяснение:

Оптична сила плоско-випуклої лінзи визначається формулою:

f = (n - 1) * (1/R1 - 1/R2),

де n - показник заломлення матеріалу лінзи, R1 - радіус кривизни поверхні, з якої промінь виходить, R2 - радіус кривизни поверхні, на яку промінь падає.

У даному випадку, поверхня лінзи, на яку падає світло, є плоскою, тому R2 = ∞. Радіус кривизни поверхні, з якої виходить світло, дорівнює радіусу кільця Ньютона, тобто R1 = 1,4 мм.

Отже, оптична сила лінзи буде:

f = (1,5 - 1) * (1/0,0014 - 1/∞) = 0,5 * (1/0,0014 - 0) = 1785,71 Дптр.

Таким чином, оптична сила лінзи, яка використовувалась в установці для створення кілець Ньютона, дорівнює 1785,71 Дптр.