Відстань між п’ятим і двадцять п’ятим світлими кільцями Ньютона дорівнює 9 мм. Радіус кривини лінзи

15 м. Знайти довжину хвилі монохроматичного світла, яке падає нормально на лінзу. Спостереження проводиться у відбитому світлі.

Ответы на вопрос

Отвечает Огородников Никита.

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі використовується формула тонкої лінзи:

1/f = (n-1) * (1/R1 - 1/R2),

де f - фокусна відстань лінзи, n - показник заломлення середовища, R1 і R2 - радіуси кривизни поверхонь лінзи.

Так як умова задачі надає радіус кривини лінзи, можна визначити фокусну відстань:

1/f = (1.5 - 1) * (1/15 - 1/15) = 0.

Отже, лінза є збиральною та не має фокусної відстані.

Для знаходження довжини хвилі світла використовуємо умову решітки:

d * sin(θ) = m * λ,

де d - розмір решітки, θ - кут нахилу променів відносно нормалі до решітки, m - порядок спостереження, λ - довжина хвилі світла.

У цій задачі між п'ятим і двадцять п'ятим світлими кільцями спостерігається інтерференційне перехрестя, тому можемо вважати, що це різниця хода між двома променями світла, що проходять через лінзу.

Різниця хода дорівнює:

Δl = 9 мм = m * λ,

де m = 1 (для першого порядку спостереження).

Таким чином, довжина хвилі монохроматичного світла дорівнює:

λ = Δl / m = 9 мм / 1 = 9 мкм.