Глюкозу, масою 1260 кг, піддали спиртовому бродінню. Яка маса етанолу при цьому утворилась?


Ответы на вопрос

Отвечает Пономарева Ляля.

Ответ:

Спиртове бродіння - це процес перетворення глюкози (C6H12O6) на етанол (C2H5OH) і вуглекислий газ (CO2) за допомогою дріжджів. Рівняння хімічної реакції спиртового бродіння виглядає наступним чином:C6H12O6 → 2C2H5OH + 2CO2.

Для обчислення маси етанолу, яка утворилась в результаті спиртового бродіння, спочатку потрібно знайти кількість молей глюкози:Молярна маса глюкози (C6H12O6) = 6 * 12 (вуглець) + 12 * 1 (водень) + 6 * 16 (оксиген) = 72 + 12 + 96 = 180 г/моль.Кількість молей глюкози = маса глюкози / молярна маса глюкози.Кількість молей глюкози = 1260 кг * 1000 г/кг / 180 г/моль = 7000 моль.

За рівнянням реакції, 1 моль глюкози перетворюється на 2 молі етанолу. Тому кількість молей етанолу, яка утворилась, становить:Кількість молей етанолу = 2 * кількість молей глюкози.

Кількість молей етанолу = 2 * 7000 = 14000 моль.

Тепер обчислимо масу етанолу:

Молярна маса етанолу (C2H5OH) = 2 * 12 (вуглець) + 6 * 1 (водень) + 1 * 16 (оксиген) = 24 + 6 + 16 = 46 г/моль.Маса етанолу = кількість молей етанолу * молярна маса етанолу.

Маса етанолу = 14000 моль * 46 г/моль = 644000 г.

Маса етанолу = 644000 г / 1000 г/кг = 644 кг.

Отже, при спиртовому бродінні глюкози масою 1260 кг утворилась 644 кг етанолу.

Объяснение: