Якщо розтягувати пружину силою 120 Н, вона подовжується на 4 см. На скільки стиснеться пружина

під дією сили 90 Н?

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлин Валера.

Ответ:

3см90Н

Объяснение:

Закон Гука стверджує, що довжина пружини, що розтягується або стискається, прямо пропорційна прикладеній силі. Формула для закону Гука виглядає наступним чином:

F = kx

де F - сила, що діє на пружину, x - зміна довжини пружини, а k - коефіцієнт жорсткості пружини. Коефіцієнт жорсткості пружини вимірюється в ньютонів на метр (Н/м).

Щоб визначити коефіцієнт жорсткості пружини, використаємо формулу:

k = F / x

де F = 120 Н і x = 0.04 м.

Отже, k = 120 Н / 0.04 м = 3000 Н/м.

Тепер, щоб визначити, на скільки стиснеться пружина під дією сили 90 Н, можна використати ту ж формулу:

x = F / k = 90 Н / 3000 Н/м = 0.03 м = 3 см.

Отже, пружина стиснеться на 3 см під дією сили 90 Н.