Дві довгі котушки намотані на один сердечник. Індуктивності котушок L1 = 1,6 Гн, L2 = 0,1 Гн. У

скільки разів число витків першої котушки більше, ніж другий?

Ответы на вопрос

Отвечает Кислицына Лера.

За формулою індуктивності котушки L = (N^2 * μ * A) / l, де N - число витків, μ - магнітна проникність середовища, A - площа перерізу котушки, l - довжина котушки, можемо записати:

(N1^2 * μ * A) / l1 = L1

(N2^2 * μ * A) / l2 = L2

Поділимо одне рівняння на інше:

(N1^2 * l2) / (N2^2 * l1) = L1/L2

Підставимо дані:

(N1^2 * 0.1) / (N2^2 * 1.6) = 1.6/0.1

(N1^2/N2^2) = 25

N1/N2 = 5

Отже, число витків першої котушки більше в 5 разів, ніж другої.