СРОЧНОО ПОЖАЛУЙСТА М’яч вільно падає з висоти 500 м. Визначте його потенціальну та кінетичну

енергію на висоті 200 м, якщо маса м’яча 250 г , опором повітря знехтувати С ДАНО

Ответы на вопрос

Отвечает DELETED.

Ответ:

Объяснение:.....


Отвечает Савичева Геля.

Ответ:

Объяснение:

Потенціальна енергія mgh, де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння, h - висота. Кінетична енергія 1/2 mv^2, де m - маса тіла, v - швидкість.

Потенціальна енергія м'яча на висоті 500 м:

E_pot1 = mgh = 0.25 кг x 9.81 м/c^2 x 500 м = 1226.25 Дж

Потенціальна енергія м'яча на висоті 200 м:

E_pot2 = mgh = 0.25 кг x 9.81 м/c^2 x 200 м = 490.5 Дж

Кінетична енергія м'яча на висоті 500 м:

На початку польоту швидкість м'яча дорівнює нулю, тому його кінетична енергія також дорівнює нулю.

Кінетична енергія м'яча на висоті 200 м:

На висоті 200 м м'яч досягне максимальної швидкості. Для знаходження швидкості скористаємося формулою збереження енергії:

E_pot1 + E_kin1 = E_pot2 + E_kin2

E_kin2 = E_pot1 + E_kin1 - E_pot2

E_kin2 = 1226.25 Дж + 0 - 490.5 Дж = 735.75 Дж

Тоді кінетична енергія м'яча на висоті 200 м:

E_kin2 = 1/2 mv^2

735.75 Дж = 1/2 x 0.25 кг x v^2

v = sqrt(2 x 735.75 Дж / 0.25 кг) = 60.52 м/c

Отже, на висоті 200 м потенціальна енергія м'яча дорівнює 490.5 Дж, а кінетична енергія - 735.75 Дж.