Визначити питомий опір матеріалу,з якого виготовлений провідник довжиною 20 м та площею поперечного

перерізу 0,4 мм², якщо за сили струму 2А напруга в ньому 10В

Ответы на вопрос

Отвечает Фарафонова Таня.

Ответ:

Через провідник протікає струм силою 2 А і напруга в ньому 10 В. Використовуємо формулу:

R = U / I

де:

R - опір провідника

U - напруга на провідникуI - сила струму, що проходить крізь провідник.

Значення опору:

R = U / I = 10 В / 2 А = 5 Ом

Тепер можемо підставити це значення в формулу для питомого опору:

ρ = (l * A) / R = (20 м * 0,4 мм²) / 5 Ом = 1,6 × 10⁻³ Ом * м² / м = 1,6 × 10⁻³ Ом * м

Отже, питомий опір матеріалу, з якого виготовлений провідник, дорівнює 1,6 × 10⁻³ Ом * м.