Вакуумдегі сыйымдылығы 1 Ф болу үшін өткізгіш шардың радиусы қандай болуы керек???? өтініш кешке

дейін көмектесіңіздерші!

Ответы на вопрос

Отвечает Гаврилова Яна.

Сыйымдылығы:

C = 4 · π · ε₀ · R

Шар радиусы:

R = C / (4 · π · ε₀) = 1 / (4 · 3.14 · 8.85 · 10⁻¹²) ≈ 9 · 10⁹ м = 9 · 10⁶ км = 9 000 000 км (бұл бірнеше есе көп жер шарының радиусы)