потужність випромінювання радіопередавача 10 мВт. Яка густина потоку цього випромінювання на

відстані 10 км?

Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Света.

Дано:

P = 10 мВт = 10·10⁻³ Вт

R = 10 км = 10·10³ м

______________

J - ?


Считаем волну сферической.

Площадь сферы:

S = 4π·R² = 4·3,14·(10·10³)² ≈ 1,26·10⁹ м²


Плотность потока излучения:

J = P / S = 10·10⁻³ / 1,26·10⁹ ≈ 8·10⁻¹² Вт / м²