Массасы 100кг, радиусы 5 см бiлik 8 Гц жиiлiкпен айналады. бiлiктын цилиндырлык бетын 40 Н кушпен

басатын тежеушi калыптын арекетынен былык токтайды. Калын пен бiлiк арасындагы уйкелic коэффициентi 0,3-ke тен болса, бiлiк канша уакытта токтайды?

Ответы на вопрос

Отвечает Зелёный Дима.

Момент сил трения относительно оси вращения вала равен

M1 = R*Fтр = Rkf

Момент инерции вала равен J = mR²/2

Изменения момента импульса вала после остановки ΔT = JΔω = Jωo

Импульс момента силы равен изменению момента импульса

M1Δt = ΔT

Таким образом, Δt =  ΔT/М1 = Jωo/Rkf = (mR²/2)ωo/Rkf = mRωo/2kf = 100*0.05*6.28*8/(2*0.3*40) = 10.5 сек