800 м биіктегі тау шоқысынын төбесінде алма ағашы өсіп тұр. Биіктігі 5 м алма ағашының бұтағындағы

массасы 0,5 кг алманың Жер бетімен және ағаш түбімен салыстырғандағы потенциялдық энергиясы қандай?

Ответы на вопрос

Отвечает Ляхов Дима.

Относительно подошвы горы высота h= 800+5 = 805 м и потенциальная энергия яблока массой m=0,5 кг:
E₀=m*g*h = 0,5*10*805 = 4025 Дж

Относительно вершины горы h=5 м и тогда:
E₁ = m*g*h = 0,5*10*5 = 25 Дж