Довжина автобусного маршрута 16 км. У час пік автобус переходит на режим экспреса, тобто значно

зменшує килькість зупинок, внаслідок чого тривалисть поіздки від початку до кінця скрочується на 4 хв, а середня швидкістьавтобуса збільшується на 8 км\год. З якою швидкістю іде автобус в режиме экспресса?

Ответы на вопрос

Отвечает Ляпина Марина.

Швидкість у режимі  експреса -  х
час в режимі експресс=16/х
звичайна швидкість х-8
звичайний час - 16/(х-8)
4 хв= 4/60=1/15=год
16/х+1/15=16/(х-8)
16*15(х-8)+х(х-8)=16*15х
240х-1920+х²-8х-240х=0
х²-8х-1920=0
д=(-8)²-4*(-1920)=7744
х1=(8+√7744)/2=96/2=48км/год
х2<0
Відповідь: у режимі експреса автобус їде зі швидкістю 48км/год