2 задачи. 1.батько і син працюють на одному заводі. Батько іде на завод 20хв,а син-30хв. Через

скільки хвилин батько наздожене сина,якщо батько вийде з дому на 5 хв. пізніше? С объяснением, пожалуйста!!! 2. Збільшиться чи зменшиться правильний дріб, якщо до його чисельника та знаменника додати одне й те ж число? Проіслюструй на конкретному прикладі.

Ответы на вопрос

Отвечает Балаева Ульяна.

1. нехай відстань від дома до завода складає Sм, тоді, швидкість батька становить S/20 м/хв, а швидкість сина S/30 м/хв. за 5 хвилин син встигне подолати 5(S/30) м , тобто S/6 м і цю відстань треба подолати батьку, щоб наздогнати сина. S/20-S/30 = S/60 - це швидкість з якою батько буде наздоганяти сина, тому щоб знайти час, за який він його наздожене потрібно S/6:S/60=10 хвилин

 

2.пусть наша дробь а/в, прибавив к числителю и знаменателю одно и тоже число получим а+с/в+с. для того чтобы сравнить дроби приведем их общему знаменателю, будем иметь а(в+с)/в(в+с) и в(а+с)/в(в+с), раскрыв скобки в числителе будем иметь ав+ас/в(в+с) и ав+вс/в(в+с). таким образом видим что значение числителя будет зависеть от сравнения чисел а и в, а так как дробь у нас правильная, то а меньше  в (у правильной дроби числитель меньше знаменателя) . таким образом если к числителю и знаменателю правильной дроби прибавить одно и тоже число, то получим дробь больше исходной