Теңдеулер жүесін құру Оқушы екі сан ойлады . Ол ойлаған бірінші саннан екінші санды азайтса , 8- ге

тең болады. 3 еселенген бірінші сан 5 еселенген екінші саннан 4-ке кем . Оқушы қандай сан ойлады ?

Ответы на вопрос

Отвечает Рылова Аня.
Х первое
у второе

х-у=8
3х-5у=4
из первого уравнения    х=у+8
подставим во второе
3(у+8)-5у=4
3у+24-5у=4
-2у=-20
у=10
х=у+8=10+8=18
Отвечает Жодинский Ясь.
Х-у=8  ⇒  х=8+у
3х-5у=4
подставляем х во второе уравнение
3(8+у)-5у=4
24+3у-5у=4
-2у=20
у=10
х=8+10=18
первое число 18, а второе число 10