Шаруа қожалығы əрқайсысы 35килограмнан 75 қанар (үлкен қап ) жүн тапсырды. оның бестен бірі ак

түсті , ал қалғаны қара түсті.шаруа қожалығы неше килограмм қара жүн тапсырды?

Ответы на вопрос

Отвечает Черепахина Алёнка.

75 \times  \frac{1}{5}  = 15
15 қап ақ түсті
75-15=60 (қара түсті)

Әр қапта 35 кг болса:
60×35кг=2100 кг

Жауабы: шаруа қожалығы 2100 кг қара жүн тапсырды.