(42-6):x,dacă x=4,x=6,x=1​


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Under

Пошаговое объяснение:

Vom calcula expresia (42-6)/x pentru fiecare dintre valorile date pentru x:

a) Pentru x = 4:

(42 - 6)/4 = 36/4 = 9

b) Pentru x = 6:

(42 - 6)/6 = 36/6 = 6

c) Pentru x = 1:

(42 - 6)/1 = 36/1 = 36

Deci, când x ia valorile 4, 6 și 1, expresia (42-6)/x are următoarele valori:

- Pentru x = 4, rezultatul este 9.

- Pentru x = 6, rezultatul este 6.

- Pentru x = 1, rezultatul este 36.