Aflaţi area dreptunghiului dacă o latură este de 21 cm dar a 2 latură este de 3 ori mai nică


Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

21*3=63(cm) - Partea 2
(21*3)+63=126(cm) - area unui dreptunghi