В Одночасно з двох міст, відстань між якими дорівнює 159 км, назустріч один одному виїхали два

автобуси і зу- стрілись через 1,5 год. Знайдіть швидкість кожного авто- буса, якщо швидкість першого на 6 км/год менша, ніж швидкість другого.

Ответы на вопрос

Отвечает Парфенчик Алиса.

Ответ:

х км/год .- швидкість першого автобуса.

х+6 (км/год.) - швидкість другого автобуса.

1,5х (км) - відстань, яку за 1,5 год. пройде до зустрічі перший автобус.

1,5(х+6) (км) - відстань, яку за 1,5 год. пройде до зустрічі другий автобус.

1,5+1,5(х+6)=159 (км) - відстань між містами, з яких назустріч виїхали автобуси, за умовою задачі.

Тоді:

1,5х+1,5(х+6)=159

1,5х+1,5х+1,5*6=159

3х+9=159

3х=159-9

3х=150

х=150/3

х=50 (км/год.) - швидкість першого автобуса.

50+6=56 (км/год.) - швидкість другого автобуса.

Перевірка:

50*1,5+56*1,5=75+84=159 (км) - відстань між містами, з яких назустріч виїхали автобуси.

Відповідь: 50км/год.; 56км/год

Пошаговое объяснение: